აზიის განვითარების ბანკის (ADB) ყოველწლიური ღონისძიების – ვაჭრობისა და მიწოდების ჯაჭვის დაფინანსების პროგრამის ფარგლებში, ბაზისბანკს „მცირე და საშუალო ბიზნესის წლის საუკეთესო გარიგების“ ჯილდო გადაეცა (Best SME Deal of the Year).
აღნიშნული აღიარება ხაზს უსვამს ბაზისბანკის მტკიცე მხარდაჭერას მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარების მიმართ, როგორც საქართველოში, ასევე მის ფარგლებს გარეთ. ბანკი აქტიურად უჭერს მხარს სექტორის წინსვლას ინოვაციური ფინანსური პროდუქტებითა და ვაჭრობის დაფინანსების ხელმისაწვდომობით.
მცირე და საშუალო ბიზნესის წლის საუკეთესო გარიგების ჯილდოს მიღება ადასტურებს ბაზისბანკის ინოვაციურ და პასუხისმგებლიან დაფინანსების სტრატეგიას, რომელიც მიზნად ისახავს ქართული ბიზნესის გაძლიერებას და მათთვის ახალი შესაძლებლობების შექმნას როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო ბაზარზე.
„ჩვენთვის დიდი პატივია ADB-სგან ამ მნიშვნელოვანი ჯილდოს მიღება, რაც ადასტურებს ჩვენს მუდმივ ძალისხმევას, გვერდით დავუდგეთ მცირე და საშუალო ბიზნესს საქართველოში და დავეხმაროთ მათ განვითარებასა და კონკურენტუნარიანობის ზრდაში გლობალურ ბაზრებზე.. განსაკუთრებული მადლობა მინდა გადავუხადო ADB-ს მრავალწლიანი და ნაყოფიერი პარტნიორობისთვის, რომელიც მნიშვნელოვან საყრდენს წარმოადგენს ჩვენი ბიზნესების გაძლიერების მიმართულებით. ღონისძიებაზე მიღებული აღიარება მოტივაციას გვაძლევს, კიდევ მეტად გავზარდოთ ფინანსური ხელმისაწვდომობა და ხელი შევუწყოთ ბიზნესების წარმატებას როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო ასპარეზზე.“ - განაცხადა ბაზისბანკის გენერალურმა დირექტორმა, დავით ცაავამ.
ADB-ს ვაჭრობისა და მიწოდების ჯაჭვის დაფინანსების პროგრამა ყოველწლიურად აჯილდოებს პარტნიორ ბანკებს, რომელთაც ვაჭრობის დაფინანსების კუთხით მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვთ რეგიონული და საერთაშორისო ეკონომიკური განვითარების პროცესში.

Basisbank Wins ADB`s Award for Best SME Deal of the Year
Basisbank has been recognized by the Asian Development Bank (ADB) with the prestigious SME Deal of the Year Award, presented during ADB’s annual Trade and Supply Chain Finance Program Awards ceremony held in Singapore on September 2, 2025.
This recognition highlights Basisbank’s strong commitment to supporting the growth of small and medium-sized enterprises (SMEs) in Georgia and beyond. By providing tailored financial solutions and facilitating access to trade finance, Basisbank continues to empower businesses that play a vital role in driving economic development.
Receiving the SME Deal of the Year Award demonstrates Basisbank’ s dedication to innovation, responsible financing, and its mission to strengthen Georgia’s business sector by enabling SMEs to expand their opportunities in both local and international markets.
“We are honored to receive this award from ADB, which affirms our efforts to stand beside Georgian SMEs as they grow and compete globally,” said David Tsaava, General Director of Basisbank. “We would especially like to thank ADB for its longstanding and fruitful partnership, which plays a crucial role in strengthening our businesses. This recognition encourages us to continue expanding access to financial solutions that help businesses thrive.”
The ADB’s Trade and Supply Chain Finance Program annually honors partner banks that deliver excellence in trade finance and contribute to sustainable economic progress across Asia and beyond.