ბაზისბანკის მხარდაჭერით მასწავლებლებისთვის „ფინანსური განათლების ეროვნული ჯილდო 2026” იწყება
ბაზისბანკი განაგრძობს ახალი თაობის განათლების პროექტების მხარდაჭერას. საქართველოს ეროვნული ბანკის ფინანსური განათლების პორტალ „ფინედუს“ ინიციატივით და ბაზისბანკის მხარდაჭერით მასწავლებლებისთვის „ფინანსური განათლების ეროვნული ჯილდო 2026“ იწყება.
პროექტის მიზანია სკოლებში ფინანსური განათლების გაძლიერება და პედაგოგებისთვის პროფესიული განვითარების მხარდაჭერა, ინოვაციური სასწავლო მეთოდების წახალისება და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა, ასევე მოსწავლეების ფინანსური წიგნიერების დონის ამაღლება.
ეროვნული ჯილდოს გამარჯვებული გახდება მასწავლებელი, რომელიც 2025-2026 სასწავლო წელს ყველაზე ეფექტურად და ინოვაციურად შეუწყობს ხელს მოსწავლეთა ფინანსურ განათლებას.
კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების ნებისმიერ მოქმედ პედაგოგს, რომელიც ფინანსური წიგნიერების მიმართულებით  აქტივობებსა და პროექტებს ახორციელებს.
საკონკურსო განაცხადის ფორმა და პირობები გამოქვეყნდება „ფინედუს“ ოფიციალურ ვებ-გვერდზე 2026 წლის 15 მაისს და აღნიშნულის გამოგზავნა შესაძლებელი იქნება 2026 წლის 15 ივნისის ჩათვლით.

“National Financial Education Award 2026" for Teachers Launched with the Support of Basisbank
Basisbank continues to support educational projects for the new generation. At the initiative of the National Bank of Georgia's financial education portal, "Finedu," and with the support of Basisbank, the "National Financial Education Award 2026" for teachers is being launched.
The project aims to strengthen financial education in schools and support the professional development of educators, encourage innovative teaching methods, and promote the professional growth of teachers, as well as to increase the level of financial literacy among students.
The national award will recognize the teacher who most effectively and innovatively enhances student financial literacy during the 2025-2026 academic year.
Any active teacher from public or private schools in Georgia who implements activities and projects in the field of financial literacy is eligible to participate in the competition.
The competition application form and conditions will be published on the official "Finedu" website, on May 15, 2026, and submissions will be accepted until June 15, 2026.