ბაზისბანკი | 2024 წლის პასუხისმგებელი დამსაქმებელი
ბაზისბანკისთვის სტრატეგიულად მნიშვნელოვანია თანამშრომლების კმაყოფილებაზე ზრუნვა და მათთვის საუკეთესო სამუშაო გარემოს უზრუნველყოფა.
2023 წლიდან, ბაზისბანკის გაორმაგებულ გუნდზე ზრუნვა და მათთვის საუკეთესო გარემოს შექმნა სტრატეგიულ ამოცანად დასახელდა. შემუშავდა პროექტი „BB ერთობა“, რომელიც მიზნად ისახავს თანამშრომელთა ჩართულობის და მოტივაციის ამაღლებას, გუნდური სულისკვეთებისა და ლოიალობის გაძლიერებას. განისაზღვრა სამოქმედო გეგმა და განხორციელდა შესაბამისი ინიციატივებისა და ბენეფიტების იმპლემენტაცია.
„BB ერთობის” ფარგლებში, ბაზისბანკის თანამშრომელთა ჩართულობით, საქართველოს მასშტაბით, 100-ზე მეტი მნიშვნელოვანი აქტივობა დაიგეგმა და განხორციელდა:
•  თემატური სემინარები, შეხვედრები და მასტერკლასები
•  ტრენინგებით კვალიფიკაციის ამაღლება
•  შიდა და გარე სპორტულ ჩემპიონატებში ასპარეზობა
•  კულტურულ და თეატრალურ ღონისძიებებზე დასწრება
•  საქველმოქმედო ინიციატივებში ჩართულობა
•  შემეცნებითი და საგანმანათლებო აქტივობები
•  ფოტომოყვარულთა ვორქშოფები და კონკურსი
•  ბანკში განხორციელებული მნიშვნელოვანი პროექტების და მიღწევების აღნიშვნა
•  გუნდის წევრებისთვის სამოტივაციო აქტივობები
•  სპეციალური შეთავაზებები და ფასდაკლებები თანამშრომლებისთვის
2024 წელს, საქართველოს პასუხისმგებელი ბიზნესის კონკურსის - MELIORA-ს წლის „პასუხისმგებელი დამსაქმებლის“ კატეგორიაში, გამარჯვებული მსხვილი კომპანია, ბაზისბანკი გახდა. ბანკი, ასევე წარდგენილი იყო კატეგორიაში „საზოგადოების მხარდაჭერა“, რომელშიც პროექტით „ბაზისბანკი - სოციალური მეწარმოების მხარდამჭერი“, ფინალისტებს შორის მოხვდა.
პროექტ „BB ერთობის“ გარშემო ბაზისბანკმა ოთხი ქართველი მხატვარი გააერთიანა, რომლებიც სერიებზე რამდენიმე თვის განმავლობაში მუშაობდნენ და საბოლოდ შეიქმნა 1,000 ფრაგმენტი - თითოეული მათგანი თანამშრომლებს საშუალებას აძლევს გახდეს აბსტრქაციის უშუალო მონაწილე. ავტორები ადრესატებს ინტერპრეტაციისა და ინდივიდუალურად აღქმის საშუალებას აძლევენ. ნამუშევრები ერთიან სერიებს - ბაზისბანკის ფილოსოფიის - ერთობის სიმბოლოს ქმნის.
„BB ერთობის” განხორციელების შედეგად გაუმჯობესდა თანამშრომლების კმაყოფილების ხარისხი, გაიზარდა მათი პროდუქტიულობა და კომპანიის მიმართ ლოიალობა. თანამშრომლების გადინების მაჩვენებელი 7%-ით შემცირდა. პროექტი ხელს უწყობს ბაზისბანკში უსაფრთხო, თანასწორი და ინკლუზიური სამუშაო გარემოს შექმნას, რომელშიც თანამშრომლების საჭიროებები პრიორიტეტულია, ხოლო ერთ გუნდად მუშაობა – სასიამოვნო. სამომავლოდ, თანამშრომლებისგან მიღებულ უკუკავშირზე დაყრდნობით, დაგეგმილია პროექტის განახლება და გაფართოება.

Basisbank | Responsible Employer of the Year 2024
At Basisbank, employee satisfaction and a supportive work environment are strategic priorities. Since 2023, fostering a thriving workplace for the bank's growing team has been a key objective. To achieve this, the BB Unity project was launched, designed to enhance employee engagement, motivation, team spirit, and loyalty. A comprehensive action plan was developed, incorporating various initiatives and benefits.
As part of BB Unity, more than 100 impactful activities were organized across Georgia with the active participation of Basisbank employees, including:
•  Thematic seminars, meetings, and masterclasses
•  Professional development through training programs
•  Participation in internal and external sports championships
•  Attendance at cultural and theatrical events
•  Engagement in charitable initiatives
•  Cognitive and educational activities
•  Workshops and competitions for amateur photographers
•  Exclusive offers and discounts for employees
•  Celebrations of significant projects and achievements
•  Motivational events to inspire team members
In 2024, Basisbank was honored as the "Responsible Employer of the Year" at the Georgian Responsible Business Competition, MELIORA. The bank also earned recognition in the "Society Support" category, where its project, "Basisbank - Supporter of Social Enterprises," was a finalist.
As part of BB Unity, Basisbank collaborated with four Georgian artists who spent months creating a unique series of artworks. The final collection consists of 1,000 fragments, each offering employees an opportunity to engage with abstract art and interpret it individually. Together, these pieces form a cohesive series, symbolizing Basisbank’s core philosophy-unity.
The implementation of BB Unity has led to notable improvements in employee satisfaction, productivity, and company loyalty. Notably, the employee turnover rate decreased by 7%. The initiative has played a crucial role in fostering a safe, inclusive, and equitable workplace where employee well-being is a top priority, and teamwork is encouraged.
Moving forward, Basisbank plans to expand and refine BB Unity, incorporating employee feedback to ensure its continued success and impact.