საგრანტო პროგრამა სათბურების მოსაწყობად
ბაზისბანკი, სოფლის განვითარების სააგენტოსთან ერთად, სასათბურე მეურნეობის მოწყობისა და განვითარებით დაინტერესებულ პირებს საგრანტო პროგრამის - “ქართული ბოსტნეული სათბურებიდან“ ფარგლებში, დაფინანსების ახალ შესაძლებლობას სთავაზობს.
„ქართული ბოსტნეული სათბურებიდან“ სახელმწიფო პროგრამის მიზანია, ქვეყნის მასშტაბით ერთწლოვანი სასოფლო-სამეურნეო კულტურების წარმოების ხელშეწყობა, თანამედროვე კლიმატგონივრული ტექნოლოგიების დანერგვის გზით.
პროგრამის ამოცანას წარმოადგენს, ახალი სასათბურე მეურნეობების მოსაწყობად საჭირო ფინანსებზე ხელმისაწვდომობით, სათბურში წარმოებული პროდუქციის მოცულობის გაზრდა, მათ შორის არასეზონურ პერიოდში.
პროგრამის ფარგლებში გასაცემი სესხის ოდენობა 50 000 ლარიდან - 1,000,000 ლარამდე შეადგენს. სახელმწიფოს მიერ ხორციელდება 2 წლის პროცენტის სრული დაფინანსება და სესხის თანხის 30%-მდე გრანტის გაცემა

Grant Program for Greenhouse Construction
Basisbank, in partnership with the Rural Development Agency, presents a new financing opportunity for individuals interested in greenhouse construction and development under the grant program “Georgian Vegetables from Greenhouses.”
The goal of this state program is to boost the production of annual agricultural crops nationwide by implementing modern climate-smart technologies. It aims to increase greenhouse production volumes, including during the off-season, by facilitating access to financing for the construction of new greenhouses.
Within the program, loan amounts range from 50,000 GEL to 1,000,000 GEL. The state fully covers the first two years of interest payments and provides a grant covering up to 30% of the loan amount.