ბაზისბანკი მარჯანიშვილის თეატრის 97-ე სეზონის გენერალური სპონსორია
ბაზისბანკს და კოტე მარჯანიშვილის სახელობის სახელმწიფო დრამატულ თეატრს შორის პარტნიორობა, თეატრის 97-ზე სეზონზეც გრძელდება. ბაზისბანკი, როგორც ქართული კულტურის მხარდამჭერი, წელს, უკვე მეოთხედ, გენერალურ სპონსორობას გაუწევს თეატრს და საინტერესო პროექტებით დატვირთულ თეატრალურ სეზონს შესთავაზებს მაყურებელს.
ბაზისბანკის გენერალური სპონსორობის პერიოდში, მარჯანიშვილის თეატრს, ერთგული მაყურებლისთვის, დაგეგმილი აქვს რამდენიმე პრემიერა. ასევე, დაგეგმილია რამდენიმე რეგიონალური და საერთაშორისო გასტროლი. 2025 წლის 5 აპრილს გაიმართება პრემიერა დარიო ფოს პიესის მიხედვით - „არ გვიხდით?! არ გადავიხდით“, რეჟისორი ლაშა შეროზია. ასევე, წლის განმავლობაში დაგეგმილია შემდეგი პრემიერები: პროსპერ მერიმეს ნოველის მიხედვით ქორეოგრაფიული სპექტაკლი „კარმენი“, რეჟისორი გია მარღანია; ბასა ჯანიკაშვილის პიესის მიხედვით „გონების თამაშები“, რეჟიოსორი დავით ჭახრაკია.
„მარჯანიშვილის თეატრისთვის უმნიშვნელოვანესია ბაზისბანკის მხარდაჭერა. ჩვენი ოთხწლიანი წარმატებული თანამშრომლობის შედეგად, ბევრი საინტერესო სპექტაკლი თუ პროექტი განხორციელდა. იმედს ვიტოვებთ, რომ ჩვენი თანამშრომლობა დიდხანს გაგრძელდება და ერთად ბევრ საინტერესო პროექტს შევთავაზებთ მაყურებელს“.- განაცხადა კოტე მარჯანიშვილის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელმა, გიორგი მარ­გველაშვილმა.
„ბაზისბანკი, როგორც ქართული კულტურის აქტიური მხარდამჭერი, აგრძელებს მარჯანიშვილის თეატრთან პარტნიორობას. გასული წარმატებული სეზონების ფონზე, კიდევ ერთხელ გამოჩნდა თუ რაოდენ მნიშვნელოვანია ბიზნეს სექტორის მხარდაჭერა ქართული თეატრისთვის. დარწმუნებული ვარ, ბაზისბანკის მხარდაჭერით, მომავალ სეზონზეც არაერთ საინტერესო პროექტს იხილავს მარჯანიშვილის თეატრის მაყურებელი“. - განაცხადა ბაზისბანკის სტრატეგიული კომუნიკაციების და ბრენდინგის დეპარტამენტის უფროსმა, თამარ ხადურმა.
ბაზისბანკი, კორპორატიული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, აქტიურად აგრძელებს თანამშრომლობას სხვადასხვა თეატრებთან. ბანკი გენერალურ სპონსორობას უწევს სანდრო მრევლიშვილის სახელობის თეატრს, თოჯინების თეატრების გაერთიანებას და თოჯინების სახლს. მხარს უჭერს ქვეყნის მასშტაბით არაერთი კულტურული ღონისძიების განხორციელებას.

Basisbank is General Sponsor of the Marjanishvili Theater’s 97th Season
Basisbank continues its partnership with the Kote Marjanishvili State Drama Theater, serving as the general sponsor for the 97th season. As a committed supporter of Georgian culture, Basisbank is sponsoring the theater for the fourth consecutive year, ensuring a season filled with exciting performances and projects.
Throughout Basisbank's sponsorship, the Marjanishvili Theater has planned multiple premieres for its dedicated audience, along with regional and international tours. On April 5, 2025, the theater will host the premiere of Dario Fo’s play “Don't You Pay Us?! We Won’t Pay You”, directed by Lasha Sherozia. Additional premieres scheduled for the year include the choreographic performance "Carmen", based on Prosper Mérimée’s novel and directed by Gia Marghania, as well as “Mind Games”, a play by Basa Janikashvili, directed by David Chakhrakia.
Giorgi Margvelashvili, Artistic Director of the Kote Marjanishvili State Drama Theater, emphasized the significance of the partnership: "Basisbank’s support is invaluable to the Marjanishvili Theater. Over the past four years of collaboration, we have successfully staged numerous remarkable performances and projects. We look forward to continuing this partnership and bringing even more captivating productions to our audience."
Tamar Khaduri, Head of Strategic Communications and Branding at Basisbank, reaffirmed the bank’s commitment to cultural support: "As an active patron of Georgian culture, Basisbank remains dedicated to its partnership with the Marjanishvili Theater. The success of past seasons has underscored the vital role of business sector support in Georgian theater. We are confident that, with Basisbank’s continued sponsorship, the Marjanishvili Theater’s audience will experience another season of outstanding performances."
As part of its corporate social responsibility efforts, Basisbank actively collaborates with various theaters across Georgia. In addition to the Marjanishvili Theater, the bank serves as the general sponsor of the Sandro Mrevlishvili Theater, the Union of Puppet Theaters, and the Puppet House, further supporting the development of cultural initiatives nationwide.