ბაზისბანკის 2025 წლის 4 თვის ფინანსური შედეგები
2025 წლის 30 აპრილის მდგომარეობით, ბაზისბანკის მთლიანი აქტივები წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 15%-ით გაიზარდა და 4.1 მილიარდ ლარს გადააჭარბა.
ბაზისბანკის მთლიანი საკრედიტო პორტფელი 18.5%-ით გაიზარდა და 3 მილიარდი ლარი შეადგინა, ხოლო დეპოზიტების პორტფელი წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 16%-ით გაიზარდა და 2.6 მილიარდი ლარი შეადგინა.
იურიდიული პირების საკრედიტო პორტფელის მოცულობით, ბაზისბანკი სტაბილურად იკავებს ადგილს უმსხვილესი ბანკების სამეულში. იურიდიული პირების საკრედიტო პორტფელი 24%-ით გაიზარდა და 2.1 მილიარდი ლარი შეადგინა. იურიდიული პირების დეპოზიტების მოცულობა 1.3 მილიარდი ლარია.
2025 წლის ოთხი თვის მონაცემით, საცალო სესხების მოცულობამ 0.9 მილიარდი ლარი, ხოლო საცალო დეპოზიტების მოცულობამ 1.3 მილიარდი ლარი შეადგინა.
ბაზისბანკის ჯგუფში შემავალი სალიზინგო და სადაზღვევო კომპანიების 2025 წლის ოთხი თვის მონაცემებით, ბბ ლიზინგის პორტფელმა 42 მილიონ ლარს გადააჭარბა, პორტფელის ზრდამ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 27% შეადგინა. ბბ დაზღვევის მიერ 2025 წლის ოთხ თვეში მოზიდული პრემიამ 7.7 მილიონი ლარი შეადგინა.
2025 წლის 4 თვეში ბაზისბანკის წმინდა მოგებამ 35 მილიონ ლარს გადააჭარბა, მოგების ზრდამ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 30% შეადგინა.

As of April 30, 2025, Basisbank's total assets surged by 15% compared to the same period last year, exceeding GEL 4.1 billion.
The bank's total loan portfolio saw an impressive 18.5% increase, reaching GEL 3 billion. Simultaneously, the deposit portfolio grew by 16% year-over-year, totaling GEL 2.6 billion.
The corporate loan portfolio expanded by 24%, reaching GEL 2.1 billion, while corporate deposits amounted to GEL 1.3 billion.
For the first four months of 2025, retail loans stood at GEL 0.9 billion, and retail deposits reached GEL 1.3 billion.
Within the Basisbank Group, subsidiary companies also reported strong performance. BB Leasing's portfolio surpassed GEL 42 million, marking a 27% increase compared to the same period last year. BB Insurance attracted GEL 7.7 million in premiums during the first four months of 2025.
Basisbank's net profit for the four-month period in 2025 exceeded GEL 35 million, representing a significant 30% increase over the same period last year. The bank's Return on Assets (ROA) stood at 2.56%, and Return on Equity (ROE) was 16.21%.