2025 წლის 30 ივნისის ფინანსური მაჩვენებლებით, ბაზისბანკის მთლიანი აქტივები წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 18%-ით გაიზარდა და 4.2 მილიარდ ლარს გადააჭარბა. ბაზისბანკის მთლიანმა საკრედიტო პორტფელმა 3.1 მილიარდი ლარი შეადგინა, ზრდამ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 14% შეადგინა.
ბიზნესის დაკრედიტებით ბაზისბანკი სტაბილურად იკავებს ადგილს უმსხვილესი ბანკების სამეულში. იურიდიული პირების საკრედიტო პორტფელი 17%-ით გაიზარდა და 2.2 მილიარდი ლარი შეადგინა. იურიდიული პირების დეპოზიტების მოცულობა 1.5 მილიარდი ლარია.
2025 წლის ექვსი თვის მონაცემებით, საცალო სესხების მოცულობამ 880 მილიონი ლარი, ხოლო საცალო დეპოზიტების მოცულობამ 1.4 მილიარდი ლარი შეადგინა.
ბაზისბანკის ჯგუფში შემავალი სალიზინგო და სადაზღვევო კომპანიების ფინანსური მონაცემებით, ბბ ლიზინგის პორტფელმა 44 მილიონ ლარს გადააჭარბა, პორტფელის ზრდამ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 28% შეადგინა. ბბ დაზღვევის მიერ 2025 წლის ექვს თვეში მოზიდულმა პრემიამ 12 მილიონი ლარი შეადგინა. აღსანიშნავია, რომ განსაკუთრებით წარმატებული მიმდინარე წლის მეორე კვარტალი იყო და მოზიდული პრემია პირველ კვარტალთან შედარებით 33%-ით გაიზარდა, ხოლო გასული წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 76%-ით. პოზიტიური ზრდაა მოგების კუთხითაც, ბბ ლიზინგის მოგების ზრდამ წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 54%, ხოლო ბბ დაზღვევის მოგების ზრდამ 18% შეადგინა.
2025 წლის 30 ივნისის მდგომარეობით, ბაზისბანკის კონსოლიდირებულმა წმინდა მოგებამ 57.5 მილიონ ლარს გადააჭარბა, მოგების ზრდამ 39% შეადგინა. უკუგებამ მთლიან აქტივებზე (ROA) 3.35%, ხოლო უკუგებამ საკუთარ კაპიტალზე (ROE) 17.54% შეადგინა.
„2025 წლის პირველი ნახევარი ბაზისბანკისთვის მნიშვნელოვნად წარმატებული იყო. ჯგუფმა დინამიური ზრდა აჩვენა როგორც ძირითადი ფინანსური მაჩვენებლების, ისე სტრატეგიული მიმართულებების მიხედვით. მიღწეული ფინანსური შედეგების მზარდი დინამიკა კიდევ ერთხელ ადასტურებს ჩვენი გუნდის პროფესიონალიზმს, კლიენტების ნდობის მაღალ ხარისხსა და იმ სტაბილურ ბიზნესმოდელს, რომელსაც ვატარებთ.
ბანკის ერთ-ერთ სტრატეგიულ მიმართულებას ქართული ბიზნესის მხარდაჭერა და განვითრება წარმოადგენს, რაც ხელს უწყობს ქვეყნის ეკონომიკის ზრდას. გვეამაყება, რომ ჩვენს მიერ მხარდაჭერილი ბიზნესების რაოდენობა დინამიურად იზრდება, ვითარდება და ჩვენს ხანგრძლივ ბიზნეს პარტნიორად რჩება. ბაზისბანკი, როგორც ზრდასა და მდგრად განვითარებაზე ორიენტირებული ფინანსური ინსტიტუტი, აქტიურად აგრძელებს ბაზარზე პოზიციების გამყარებას და მომხმარებლისთვის საუკეთესო საბანკო გამოცდილების შექმნას.“ - ბაზისბანკის გენერალური დირექტორი, დავით ცაავა.

According to financial indicators, as of June 30, 2025, the total assets of Basisbank increased by 18% compared to the same period last year and exceeded GEL 4.2 billion. The total loan portfolio of Basisbank amounted to GEL 3.1 billion, increasing by 14% compared to the same period last year.
Basisbank is consistently among the top three banks in terms of business lending. The loan portfolio of legal entities increased by 17% and amounted to 2.2 billion GEL. The volume of deposits of legal entities equal 1.5 billion GEL.
As of data for the first six months of 2025, the volume of retail loans amounted to GEL 880 million, while the volume of retail deposits amounted to GEL 1.4 billion.
According to the financial data of the Leasing and Insurance companies included in the Basisbank group, the BB Leasing portfolio exceeded 44 million GEL, increasing by 28% in compare to the same period last year. The volume of premiums received by BB Insurance in the first biannual of 2025 amounted to 12 million GEL. It is worth noting that the second quarter of current year was particularly successful: the volume of premiums received increased by 33% compared to the first quarter and by 76% compared to the same period last year. As well positive growth is also in terms of profit: BB Leasing increased by 54% compared to the same period last year, and BB Insurance - by 18%.
As of June 30, 2025, Basisbank's consolidated net profit exceeded GEL 57.5 million, with profit growth of 39%. Return on total assets (ROA) was 3.35%, while return on equity (ROE) was 17.54%.
"The first half of 2025 was rather successful for Basisbank. The Group demonstrated dynamic growth both in key financial indicators and in strategic areas. The growing dynamics of the achieved financial results once again confirms the professionalism of our team, the high level of customer trust and the sustainability of the business model we have follow."
One of the strategic areas of the bank's activities is to support and develop Georgian business, which contributes to the growth of the country's economy. We are proud that the number of enterprises we support is remarkebly growing, developing and remaining our long-term business partners. "Basisbank, as a financial institution focused on growth and sustainable development, continues to actively strengthen its position in the market and create the best banking experience for its clients," stated David Tsaava, General Director of Basisbank.