სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი
საბინა ძიურმანს დამთავრებული აქვს ლონდონის უნივერსიტეტის ბედფორდის კოლეჯი, ფლობს ლონდონის ბიზნეს სკოლის ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრის ხარისხს.
2004-2015 წლებში წამყვანი პოზიციები ეკავა ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკში (EBRD) სხვადასხვა ქვეყნებში, მათ შორის საქართველოშიც. 2015-2019 წლებში იყო EBRD-ის დირექტორი საბერძნეთსა და კვიპროსზე.
2020-2022 წლებში იყო ასაკაბანკის (უზბეკეთი) სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი, ასევე აუდიტის კომიტეტის თავმჯდომარე და რისკების კომიტეტის წევრი.

Sabina Dziurman graduated from Bedford College, University of London, and holds a Master’s degree in Business Administration from London Business School.
In 2004-2015, she held high-ranking positions in the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) in different countries, including Georgia. In 2015-2019, she was the EBRD Director for Greece and Cyprus.
In 2020-2022, Sabina Dziurman was an independent member of the Supervisory Board of Asakabank, Uzbekistan, as well as Chair of the Audit Committee and Member of the Risk Committee.