სამეთვალყურეო საბჭოს თანა-თავმჯდომარე
მას აშშ-ის ფუქუას ბიზნეს სკოლაში მიღებული აქვს ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრის ხარისხი, ინჟინრის დიპლომი აშშ-ის ვირჯინიის პოლიტექნიკურ ინსტიტუტში და კიდევ ერთი ინჟინრის დიპლომი ჩინეთის მეცნიერების და ტექნოლოგიის უნივერსიტეტში. კარიერა დაიწყო Cessna Aircraft Company-ში, უფროსი ინჟინრის პოზიციაზე. 5 წლის შემდეგ, ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრმა კომპანია Ford Motor Co.-ში უფროსი ფინანსური ანალიტიკოსის თანამდებობა მიიღო. ერთ წელიწადში ბატონი ჭოუ ნინგი გადავიდა ჰონგ-კონგში, კომპანია J.P Morgan-ში, სადაც კიდევ ერთი წელი მსახურობდა ჰონგ-კონგის საინვესტიციო საბანკო განყოფილების ასოცირებულ სპეციალისტად. 2001 წელს ბატონმა ჟუმ ABN AMRO ბანკის ფინანსური ინსტიტუტების ჯგუფის უფროსი მენეჯერის თანამდებობა მიიღო, ხოლო 2004 წელს კი დაწინაურდა ვიცე-პრეზიდენტად და ხელმძღვანელობდა სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტს.
ჭოუ ნინგის კარიერული წინსვლა კომპანია Shanghai Tuhong Investment Management Co., Ltd. მმართველი დირექტორის თანამდებობაზე დანიშვნით გაგრძელდა. ეს საკონსულტაციო კომპანია მოწვეული იყო მრჩევლად ჰუალინგ ჯგუფის მიერ ბაზისბანკის შესყიდვის დროს.
ჰონგ-კონგში მოქმედი მსხვილი ბანკების სტრატეგიული განვითარების გამოცდილების და ადგილობრივი და უცხოური მცირე და საშუალო ბანკების სტრატეგიისა და ბიზნესის განვითარების სიღრმისეული ცოდნის შედეგად, ბატონი ჭოუ ნინგი ბაზისბანკის სამეთვალყურეო საბჭოში იქნა მოწვეული.

Vice Chairman of the Supervisory Board
Zhou Ning has been serving as an Executive Chairman of the Supervisory Board since 2015. By then he had already earned himself couple of decades of portfolio with big names in industrial and financial sectors.
Future alumni of Fuqua School of Business in USA with Master’s Degree in Business Administration, had previous two degrees, Bachelor from University of Science and Technology of China and Master from Virginia Polytechnic Institute, in Engineering, thus Zhou Ning began his career with Cessna Aircraft Company as a Senior Engineer. After 5 years, MBA earned him a position of Senior Financial Analyst with Ford Motor Co. In a year Zhou Ning moved to J.P. Morgan Hong Kong, where he served as an Associate of Hong Kong Investment Banking Division for another year. In 2001 Zhou Ning assumed a role of Senior Manager, Financial Institutions Group with ABN AMRO Bank and in 2004 was promoted to Vice president, overseeing the Strategic Development Department.
Zhou Ning’s distinguished career ascended him to a position of Managing Director with Shanghai Tuhong Investment Management Co., Ltd., a consulting company that was invited as an advisory during Basisbank JSC acquisition by Xinjiang Hualing Trade and Industry (Group) Co.
Experience in strategic development with major banks operating in Hong Kong and an in-depth understanding of strategy and business development of domestic and foreign small and medium banks that earned him this experience have urged our parent company to invite Zhou Ning to the Supervisory board.