ბბ დაზღვევის და ბბ ლიზინგის გენერალური დირექტორი
კოტე სულამანიძე ბბ ლიზინგის და ბბ დაზღვევის გენერალური დირექტორია. მას საბანკო, სადაზღვევო და ლიზინგის სფეროებში, ასევე ფინანსური სექტორის საზედამხედველო სააგენტოებში მუშაობის 20 წლიანი გამოცდილება აქვს. 2016-2018 წლებში ხელმძღვანელობდა დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურს. 2008-2014 წლებში იყო პროგრეს ბანკის გენერალური დირექტორი. 2005-2008 წლებში საერთაშორისო საბანკო ჯგუფ სოსიეტე ჟენერალის წევრ ბანკ რესპუბლიკაში მუშაობდა უმაღლეს პოზიციებზე, მათ შორის იყო დაკრედიტების დირექტორი. 2002-2005 წლებში კი ვითიბი ბანკში სხვადასხვა მენეჯერულ პოზიციაზე მუშაობდა.
კოტე სულამანიძე ფლობს დოქტორის ხარისხს ფინანსებსა და საბანკო საქმეში, ხოლო 2015 წელს ბიზნესის ადმინისტრირების MBA ხარისხი ჰალტის საერთაშორისო უნივერსიტეტში (Hult International Business School) (ბოსტონი, აშშ; ლონდონი, გაერთიანებული სამეფო) მიიღო.

CEO at BB Insurance and BB Leasing
Kote Sulamanidze is a CEO at BB Leasing and BB Insurance. He has over 20 years of leadership experience in banking, Insurance and leasing industries as well as supervisory agencies of the financial sector. In 2016-2018 he headed Insurance State Supervision Service in Georgia. In 2008-2014 he was the CEO of Progress Bank. In 2005-2008 he held various Top managements positions at Bank Republic Societe Generale’s group member, including being the Director of Lending. In 2002-2005 he held different management positions at VTB Bank.
Kote Sulamanidze holds a PhD in Finance and Banking. In 2015, he got an MBA degree from Hult International Business School (Boston, USA; London, UK).