სამეთვალყურეო საბჭოს დამოუკიდებელი წევრი
ნინო ოხანაშვილი ფლობს ივ. ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობების და მენეჯმენტის ევროპული სკოლის (ESM-თბილისი) მაგისტრის ხარისხებს. სხვადასხვა წლებში მიღებული აქვს განათლება პენსილვანიის უნივერსისტეტის ვორტონის ბიზნეს სკოლასა და ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტში.
1999-2000 წლებში მუშაობდა საქართველოს ბანკში. 2000-2008 წლებში თიბისი ბანკში მუშაობდა სხვადასხვა პოზიციებზე, მათ შორის ეკავა ფილიალის დირექტორის და ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილების უფროსი თანამდებობები.
2021-2022 წლებში თეგეტა ჰოლდინგში ეკავა ადამიანური კაპიტალის მართვის დირექტორის და თეგეტა აკადემიის დირექტორის თანამდებობები.
სხვადასხვა წლებში იყო ბიზნესის საერთაშორისო სკოლის დამფუძნებელი და გენერალური დირექტორი, კომპანია ინსორსის დამფუძნებელი პარტნიორი.
2008 წლიდან ასევე არის დამოუკიდებელი კონსულტანტი და ახორციელებს ორგანიზაციული განვითარების და HRM მიმართულების საკონსულტაციო პროექტებს და კვლევებს.

Nino Okhanashvili holds a Master’s degree in Business Administration from the European School of Management (ESM Tbilisi) and an MA in international economic relations from Tbilisi Ivane Javakhishvili State University. At different times, Nino Okhanashvili was educated at the Wharton School of the University of Pennsylvania and George Washington University in the US.
In 1999-2000, she worked at Bank of Georgia. In 2000-2008, she held various positions at TBC Bank including those of Branch Director and Head of HR Division.
In 2021-2022, Nino Okhanashvili served as Chief Human Resources Officer and Director of Tegeta academy at Tegeta Holding.
In different years, she was Founder and CEO of ISB International School of Business, and Founding Partner at Insource Recruitment and Advisory.