სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე
ბატონი ჭან ძუნმა სამეთვალყურეო საბჭოს აღმასრულებელი თავმჯდომარის პოზიციაზე 2012 წელს დაინიშნა, 2015 წლიდან, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე გახდა.
ჭან ძუნი ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრის ხარისხის და ეკონომისტის პროფესიული სერთიფიკატის მფლობელია. ბატონ ჭან ძუნს 3 ათწლეულის განმავლობაში აღმასრულებელი თანამდებობები ეკავა სხვადასხვა ჩინურ ბანკში, მათ შორის ჩინეთის სახალხო ბანკის ურუმჩის ფილიალში, სადაც 7 წლის განმავლობაში ასრულებდა აღმასრულებელი ხელმძღვანელის როლს. 5 წლის განმავლობაში ურუმჩის Chengxin საკრედიტო კავშირში დირექტორის მოადგილედ მუშაობდა. ასევე აქვს 12-წლიანი კარიერა ურუმჩის საქალაქო კომერციულ ბანკში, სადაც მუშაობდა გაყიდვების დეპარტამენტის გენერალური მენეჯერის, HR დირექტორის და საბჭოს თავმჯდომარის თანაშემწის თანამდებობებზე.
ბაზისბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარეობამდე, ბატონი ჭან ძუნი საქართველოს უმსხვილესი და ყველაზე წარმატებული უცხოელი ინვესტორის - სინძიანგ ჰუალინგ სავაჭრო და სამრეწველო კომპანიის (ჯგუფის) - ფინანსთა და უცხოური ინვესტიციების დირექტორის მოადგილე იყო. ამ პოსტს ის კვლავ ინარჩუნებს.
ჭან ძუნი, კომერციული ბანკების მუშაობასა და მენეჯმენტში დიდი პრაქტიკული გამოცდილების მქონე პროფესიონალი მცირე და საშუალო კომერციული ბანკების სტრატეგიული განვითარების ღრმა და მკაფიო ხედვით, ბაზისბანკს საქართველოში მე-4 უმსხვილესი კომერციული ბანკის ტიტულის მოპოვების დროს ედგა სათავეში.

Chairman of the Supervisory Board
Zhang Jun assumed duties of an Executive Chairman of the Supervisory Board in 2012, leading to becoming a Chairman of the Supervisory Board in 2015.
With an MBA and Professional Certificate of Economist, Zhang Jun boasts over 3 decades of executive positions in various fields of different Chinese banks, including 7 years of executive supervisory role at Urumqi branch of The People's Bank of China, 5 years as Deputy Director of Chengxin Credit Union of Urumqi, as well as 12-years career with Urumqi City Commercial Bank, serving as Sales Department General Manager, HR Director and Assistant of the Chairman of the Board.
Before chairing the SB of the Basisbank JSC, Zhang Jun served as the Deputy Director in finance and foreign investments of the largest and the most successful foreign investor in Country - Xinjiang Hualing Trade and Industry (Group) Co. – the parent company of our Bank, the position, that he still maintains.
With extensive practical experience in the operation and management of commercial banks and the profound and clear view of the strategic development of small and medium-sized commercial banks, Zhang Jun has led Basisbank JSC during its surge to the title of the 4th largest commercial bank in Georgia.